Kreska (nie tylko) na powiece

14.09.2016

Zapraszam do kolejnej inspiracji na makijaż. Tym razem są to kreski oraz eyeliner w wielu postaciach i kolorach.

Różne kreski na górnych i dolnych powiekach są modne od kilku sezonów. Były już grube i ultra grube, wyciągnięte do zewnątrz, rozmazane, dramatyczne i teatralne, w stylu grunge i rockowym, cienkie, w stylu lat 50-tych i 60-tych…

Jeśli chodzi o kolory, to w poprzednich sezonach były modne niebieskie, srebrne, złote, neonowe i metaliczne kreski. Najczęściej spotykane na wybiegach i na ulicy to te czarne. W tym sezonie mamy powtórkę z poprzednich trendów oraz jeszcze coś więcej – zabawę kształtami.

Kreatorzy mody proponują kreski uzupełnione geometrycznymi kształtami na powiekach oraz przy ich zakończeniu. Są to na przykład gwiazdki, prostokąty, grube końcówki lub dwie kreski. Kreski znalazły się również w innym miejscach, niż zwykle np. na załamaniu powiek lub powyżej nich. Wygląda to trochę jak żart makijażowy, ale właśnie o to chodzi!

Oto propozycje z wybiegów:

 

hbz-fw2015-trends-beauty-graphic-lines-mugler-bks-a-rf15-1947 hbz-fw2015-trends-beauty-graphic-lines-suno-bks-a-rf15-6395 hbz-fw2015-trends-beauty-graphic-lines-vaccarello-bks-i-rf15-3242

źródło zdjęć: Internet

 

Moja propozycja makijażu w tym stylu to dwie kreski na powiece – ta w linii rzęs, wyciągnięta mocno do zewnątrz oraz druga – kilka milimetrów ponad pierwszą i jeszcze dłuższa. Kreski rysujemy na powiekach uprzednio pokrytych cieniami w kolorach neutralnych i naturalnych. Możemy również wycieniować oko za pomocą kolorów pastelowych.
W tym makijażu głównym punktem są oczy, dlatego usta warto zostawić dość naturalne, na przykład w kolorze beżu, pudrowego lub brudnego różu albo brzoskwini. Ważne również, aby cera wyglądała na promienną, zdrową i wypielęgnowaną.

Wśród wszystkich trendów w makijażu właśnie to jest trend wiodący – taki, który prezentuje świeżość skóry i jej naturalną teksturę. Makijaż z dwiema kreskami lub kreskami z geometrycznymi kształtami jest świetnym uzupełnieniem modnej w tym sezonie stylizacji boho czy hippie.

 

11małe 15 małe

Zdjęcia: Bartosz Frydrych / www.bostylfoto.com, Makijaż i stylizacja: Estilo Paulina Popek / www.estilopp.pl
Fryzury: Magdalena Grzelak, Atelier Fryzjerstwa „La Provocation”, modelka: Patrycja Dykas / Art. Fashion

Makijaż, stylizacja i tekst: Paulina Popek – Wizażystka i Stylistka – Pracownia Estilo Paulina Popek z Rzeszowa

Estilo Paulina Popek

Paulina Popek - wizażystka i stylistka, trenerka. Mistrz w zawodzie. Prowadzi markę ESTILO Paulina Popek oraz Pracownię Wizażu i Stylizacji Estilo w Rzeszowie. Specjalizuje się w makijażu ślubnym, beauty i fotograficznym.
Pracuje przy sesjach zdjęciowych, pokazach mody i makijażu, prowadzi kursy i warsztaty. Współpracuje z mediami, markami kosmetycznymi i odzieżowymi oraz profesjonalistami z branży fotografii, fryzjerstwa, mody, kosmetologii i modelingu. Jako osobista stylistka zajmuje się również wizerunkiem osób prywatnych.

http://www.estilopp.pl

Estilo Paulina Popek - ostatnie wpisy (see all)