Kreska czyni cuda

13.04.2015

Rola kreski w makijażu jest ogromna.

Kreska w linii górnych i dolnych rzęs może być głównym akcentem makijażu lub jego dopełnieniem. Modeluje i podkreśla kształt oka. Za jej pomocą możemy oczy optycznie wydłużyć, zaokrąglić, powiększyć, pomniejszyć i podnieść lub obniżyć kąciki zewnętrzne. Wykonana ciemną kredką lub cieniem zagęszcza rzęsy i pogłębia spojrzenie. Jej kształt, grubość i zakończenie zależne jest od kształtu oczu, twarzy oraz od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Pewne jest, że jest ważna i bez niej wiele kobiet nie wyobraża sobie swojego make-up’u .

Kreski w różnych wersjach i kolorach królują na wybiegach. Sezon wiosna-lato 2015 oferuje wachlarz linii, kresek i graficznych kocich oczu. Mamy takie, które są klasyczne i wykonane eyelinerem w kolorze czarnym, pastelowym, białym, pomarańczowym, turkusowym lub metalicznym – srebrnym i złotym. Są również wersje odwrotne – czyli namalowane tylko na powiece dolnej w kąciku wewnętrznym lub zewnętrznym. Niektóre kreski są ultra grube i rozciągają się po całej powiece ruchomej. Inne natomiast – cienkie i narysowane tylko ponad załamaniem powieki.

 

A oto przykłady makijaży z wybiegów wiosna-lato 2015

dior - pastele makijaz-trendy-wiosna-lato-2015-alexander-knox-fot-imaxtree makijaz-trendy-wiosna-lato-2015-celine-fot-imaxtree

graficzny niebieski makijaz-trendy-wiosna-lato-2015-ortega-fot-imaxtree makijaz-trendy-wiosna-lato-2015-honor-fot-imaxtree

źródło zdjęć: Internet

 

Najcześciej wybierane kreski na co dzień to te graficzne – czarne i kolorowe. Bardzo lubiane są te w stylu lat 50-tych. Kolorowe i metaliczne eyelinery przyciągają uwagę i przy wiosenno-letnim makijażu mogą zastępować pracochłonne cieniowanie. Eyelinery mają różną postać – dostępne są w postaci flamastra, kałamarza, z pędzelkiem oraz w postaci żelowej i cake eyelinera czyli konsystencją zbliżone do prasowych cieni. Mogą być brokatowe, matowe, błyszczące.

 

Kreski w różnych wersjach

La Sesja_083 strona   Kleopatra2 21

_DSC0136-dużeKADR IMG_7269

Makijaż i stylizacja do zdjęć: Estilo Paulina Popek, zdjęcia: (od lewej) 1. R. Kocaj, 2. P. Szpytma, 3. P. Stryjewski, 4. P. Bugała, 5. M. Tobiasz-Dawidowicz

 

Jak wykonać ładną kreskę?

Narysuj kreskę na całości powieki – cieńszą w kąciku wewnętrznym, grubszą i uniesioną w zewnętrznym – dwa milimetry przed końcem powieki poprowadź linię w górę. Nie naciągaj powiek, bo osiągniesz efekt pofalowanej linii. Dodatkowo, narazisz delikatną skórę oczu na regularne rozciąganie. Efekt graficzny uzyskasz za pomoca płynnego lub żelowego eyelinera. Jeśli jednak jeszcze brakuje Ci wprawy, zamiast eyelinera wybierz miękką czarną lub kolorową kredkę – narysuj linię od samego kącika wewnętrznego lub od 2/3 długości powieki i rozetrzyj małym pędzelkiem lub gumką.

Każda kobieta potrafi narysować kreskę! Nie należy się poddawać po pierwszych nieudanych próbach. Bardzo precyzyjne i symetryczne linie wymagają ćwiczeń. W tym przypadku więc praktyka czyni mistrza!

IMG_4334

Autorka: Paulina Popek – wizażystka i stylistka / ESTILO Paulina Popek

Estilo Paulina Popek

Paulina Popek - wizażystka i stylistka, trenerka. Mistrz w zawodzie. Prowadzi markę ESTILO Paulina Popek oraz Pracownię Wizażu i Stylizacji Estilo w Rzeszowie. Specjalizuje się w makijażu ślubnym, beauty i fotograficznym.
Pracuje przy sesjach zdjęciowych, pokazach mody i makijażu, prowadzi kursy i warsztaty. Współpracuje z mediami, markami kosmetycznymi i odzieżowymi oraz profesjonalistami z branży fotografii, fryzjerstwa, mody, kosmetologii i modelingu. Jako osobista stylistka zajmuje się również wizerunkiem osób prywatnych.

http://www.estilopp.pl

Estilo Paulina Popek - ostatnie wpisy (see all)