Kremy do pielęgnacji dzieci

17.11.2014
Autor:

 

Pora jesienno-zimowa to czas, kiedy szczególnie dbamy o pielęgnację naszych dzieci. Odpowiednia pielęgnacja ich ciała już od samego początku z całą pewnością zaprocentuje w późniejszym czasie. Ważne jest zadbanie, aby skóra szczególnie na buźkach naszych pociech była dobrze nawilżona, a także chroniona przed czynnikami atmosferycznymi. Na rynku dostępnych jest wiele kremów dla dzieci. Jak wybrać ten odpowiedni dla naszego maluszka?

Kremów do codziennej pielęgnacji dzieci warto używać bez względu na pogodę.

2

  1. Bambino. Krem ochronny z tlenkiem cynku – stosowany przez sporą część mam u dzieci zaraz po przyjściu na świat. Nie tylko chroni przed szkodliwym działaniem środowiska (dodatkowa ochrona przed słońcem – faktor 4), ale także doskonale natłuszcza i łagodzi podrażnienia. Ma dość gęstą konsystencję.
  2. Ziajka. Krem do pielęgnacji dzieci i niemowląt już od pierwszego dnia życia – doskonały już od pierwszych dni po przyjściu na świat. Nawilża, delikatnie natłuszcza, łagodzi podrażnienia. Dzięki swej konsystencji łatwo się rozprowadza.

Na chłodniejsze dni dobrze sięgnąć po specjalne kremy z ochroną przed intensywniejszymi czynnikami atmosferycznymi.

3

  1.  Floslek. Sopelek – krem ochronny dla dzieci i niemowląt – dzięki zawartości witamin doskonale chroni skórę przed wiatrem, mrozem czy wilgocią. Pozostawia niewidzialny film ochronny, szybko się wchłania. Nie wykazuje reakcji alergicznych.
  2. Farmona. -20C Protect Kids – zimowy krem ochronny, który dzięki składnikom chroni przed wiatrem, mrozem, deszczem, zawiera też filtr UV. Tworzy barierę ochronną, nawilża, natłuszcza, regeneruje.
  3. Nivea Baby. Krem na każdą pogodę – nie zawiera wody, nawilża i chroni skórę przed wiatrem, mrozem i deszczem. Zawiera warstwę ochronną pozwalającą skórze oddychać.