Kręcenie włosów za pomocą termoloków

19.10.2014
Autor:
Przedstawiam wam jedną z bardzo prostych i skutecznych metod kręcenia włosów bez użycia lokówki.
Termoloki, czyli wałki wypełnione wodą lub piaskiem, przeznaczone są do naturalnego podkręcania włosów. Przygotowuje się je poprzez gotowanie w wodzie, w ten sposób ich zawartość podgrzewa się, wałki stają się ciepłe i od razu są gotowe do użytku!
Jest to jedna z najszybszych i najprostszych metod kręcenia fal, z bardzo naturalnym efektem końcowym, bez niszczenia włosów ciepłem lokówki czy suszarki. Idealna zarówno na co dzień jak i na specjalne okazje.

Czym są termoloki?

WAŁKI TERMOLOKI wypełnione piaskiem lub wodą o różnej lub jednolitej grubości bez nakładek wkładamy do wrzącej wody na 5-10 minut. Wyjmując kolejno nawijamy na suche włosy i zapinamy nakładką.
W zależności od efektu końcowego wyznaczamy cieńsze lub grubsze pasma do podkręcenia. Na średnio grube, długie włosy pasma dzieli się na ok. 15 kosmyków, podpinając je do połowy długości lub na całą długość na wałkach o średnicy 28mm, 20mm lub 15mm.
 
(Kliknij w obrazek, aby przejść do wybranej wielkości termoloków)
Termoloki najlepiej kręcić na suche, umyte włosy. Wcześniej przegotowane wałki należy trzymać na głowie ok. 15-30 min. Efekt końcowy może się utrzymać cały dzień po wcześniejszym utrwaleniu pasm lakierem do włosów.

Termoloków szukaj w dodatkach na StrefaUrody.pl

https://strefaurody.pl/katalog/przybory-i-ozdoby-do-wlosow-walki-i-papiloty/