Kompleksowa pielęgnacja włosów

19.09.2015

Kondycjonowanie i regeneracja włosów

Działania pielęgnacyjne mogą być doraźne, co polega na maskowaniu wad i uszkodzeń struktury włosa. Warto jednak myśleć długofalowo, co korzystnie wpłynie na funkcjonowanie włosów i skóry głowy.

kompleksowa pielęgnacja włosów
 

Kondycjonowanie

To doraźne maskowanie uszkodzeń i wad włosów, a efekty pielęgnacyjne utrzymują się do pierwszego mycia. Po zastosowaniu środków kondycjonujących włosy nabierają puszystości, miękkości, połysku i elastyczności. Preparaty kondycjonujące likwidują nadmierne natłuszczanie włosów, także ułatwiają rozczesywanie i ułożenie fryzury. Substancje aktywne zawarte w tych środkach działają tylko na powierzchni włosów (poprawiają kondycję łusek włosowych). Najczęściej występują w postaci balsamów i sprayów.

Regeneracja

Czyli długotrwała poprawa struktury włosów. Efekty poprawy nie są zauważalne natychmiastowo, lecz po dłuższym stosowaniu tych środków. Poprawia się nawilżenie i dochodzi do uzupełnienia ubytków w strukturze włosów, które są wywołane także mechanicznie – np. przez spanie w związanych włosach. Preparatami regenerującymi są najczęściej odżywki, kremy i maski.

StrefaUrody.pl

StrefaUrody.pl

Jako StrefaUrody.pl staramy się publikować artykuły, które rozwieją Wasze wątpliwości dotyczące wyboru kosmetyków odpowiednich do Waszych potrzeb. Każdego dnia doradzamy Wam, publikujemy nowinki - tutaj, na naszej stronie na FB i na Instagramie. Bądźcie z nami!
StrefaUrody.pl

StrefaUrody.pl - ostatnie wpisy (see all)