Koloryzacja w domu: mieszanie farb do włosów

01.10.2014
Autor:

Koloryzacja włosów w domu wcale nie musi należeć do uciążliwych. Śmiało można wykonać taki zabieg samemu i w zależności od długości włosów może to zajęć łącznie z czasem oczekiwania od 1 do 2 godzin.

Farbować włosy można na różne sposoby: pokrywając całą ich powierzchnię, częściowo (tylko odrosty lub ombre), w formie pasemek lub balejażu. Zazwyczaj do takiego zabiegu standardowo stosuje się jeden odcień farby, jednak istnieje możliwość stworzenia wymarzonego koloru za pomocą mieszania farb do włosów.

Istotna jest jednak kwestia przestrzegania kilku zasad dzięki, którym unikniemy rozczarowań.

Jeżeli decydujecie się na mieszanie kolorów w domu oto kilka najważniejszych rad:

  • farby muszą pochodzić od jednej firmy,
  • nie zaleca się łączenia mieszanek pochodzących od różnych producentów, ponieważ odcienie mogą być zróżnicowane, a co za tym idzie -kolor będzie znacznie odbiegał od zamierzonego,
  • dobrze jest wymieszać farby w odcieniach zimnych razem z popielatymi, ciepłe ze słonecznymi, aby uniknąć rozczarowań co do efektu końcowego,
  • za każdym razem warto jest oszacować sobie odcień jaki może wyjść z mieszanki obu farb i ocenić, czy tej kolor nam odpowiada,
  • w obawie przed tym, że kolor może wyjść za jasny, wybierz ciemniejsze odcienie i na odwrót,
  • farbując włosy bardzo jasnym popielatym blondem (dotyczy farby Garnier nr 111) uważaj na nakładanie jej na bardzo jasne pasma; farbę lepiej przytrzymać na głowie krócej, aby uniknąć siwych refleksów.

Poniżej zaprezentowana została mieszanka farb Garnier:

W każdym opakowaniu znajduje się:

instrukcja, krem koloryzujący, utleniacz, odżywka oraz rękawiczki.

Przed farbowaniem należy dokładnie zmieszać wszystkie składniki i nanieść farbę najpierw na odrosty, następnie na pozostałą część głowy. Mieszankę trzyma się na głowie ok. 30-45 min., następnie należy ją dokładnie spłukać, nałożyć odżywkę i wysuszyć włosy.

Efekt końcowy

Kolorem wyjściowym był bardzo jasny blond.

Powyżej efekt przed i po zastosowaniu mieszanki farb.

Jestem bardzo zadowolona z tego efektu, przyzwyczaiłam się do bardzo jasnych włosów, jednak taki odcień jest jeszcze przeze mnie do zaakceptowania. Jestem  już po kilku myciach, a odcień nadal ładnie się utrzymuje. Kolor jest bardzo naturalny, a siwe refleksy zyskały normalny odcień blondu.

Polecam!