Kolorowe tusze do rzęs – jak je dopasować?

18.05.2015

Chociaż w sprzedaży dostępne są różne kolory maskar, najczęściej wybieramy czarne tusze. Czy rzęsy zawsze muszą być czarne? Może nadchodzące lato to dobra okazja, by pobawić się kolorem i wprowadzić akcent kolorystyczny do codziennego makijażu?

Brązy

Drugim w kolejce, zaraz po czarnym, jest brązowy tusz do rzęs. Firmy oferują brązowe oraz czarnobrązowe (ciemnobrązowe) maskary.  Te ciemnobrązowe mogą być używane zarówno przez blondynki, jak i szatynki. Na pierwszy rzut oka mogą nie wyróżniać się zbytnio od czarnych, ale w przypadku kobiet o jasnej oprawie oczu, będą wyglądały lepiej. Do ciemnobrązowego tuszu dobrze jest dobrać konturówkę w podobnym odcieniu lub namalować kolorową kreskę w zupełnie innym kolorze. Brązowe maskary pasują do typów urody wiosna oraz jesień.

mas_black mas_brown mas_blue mas_green

Kolor – druga warstwa

Inne dostępne w sprzedaży kolory maskar to: niebieski, granatowy, zielony, fioletowy, różowy i różne ich odcienie, np. bakłażan, turkus. Kolorowy tusz można nałożyć samodzielnie lub jako drugą warstwę tuszu, malując najpierw rzęsy czarnym lub brązowym tuszem. Szczególnie w przypadku jasnych rzęs, dobrze jest nałożyć uprzednio ciemniejszy podkład, a dopiero potem podkreślić spojrzenie wybranym kolorem. Wybierając tusz do rzęs, sugerowałabym wybierać kolor kontrastujący z tęczówką.

Zielono mi

Zielony tusz ładnie podkreśli brązową tęczówkę. Korzystnie też będzie kontrastował z brązowymi cieniami do powiek.

Niebieskie i pokrewne

Fioletowa maskara powinna ładnie podkreślić piwne oczy pani zimy lub zieloną tęczówkę jesieni. W przypadku jesieni, która ma jasne lub rudawe rzęsy, najpierw nakładamy brązowy tusz.

Niebieska maskara może wyglądać odrobinę “dziko” na jasnych rzęsach, dlatego proponuję nałożyć ją na czarny lub brązowy tusz. Można pomalować nią całe rzęsy, nanieść tylko na końcówki lub tylko tylko na dolne rzęsy. Wszystko zależy od własnej fantazji!

Autor: niezależna kosmetyczka, Emilia Świątek-Serwach