Już jesień – zadbaj o usta

09.10.2014

Nadeszła jesień, a z nią chłody, zimny wiatr i ogólna niepogoda. W tym czasie niejedna z nas boryka się ze spierzchniętymi i szczypiącymi ustami. Są jednak sposoby, by temu zaradzić i cieszyć się miękkimi i nawilżonymi ustami. Bo kto lubi je suche, szorstkie i z odstającymi skórkami? Nikt!

SPOSOBY NA ZDROWE PIĘKNE USTA

Ochrona

Przed wyjściem z domu stosuj pomadki lub balsamy ochronne. Powinny one zawierać filtry UV i natłuszczające składniki np. masło shea, olejki roślinne, lanolinę. Warto także poprawiać w trakcie ekspozycji na wiatr czy mróz warstwę na ustach, aby mieć pewność, że ochrona jest cały czas prawidłowa, a kosmetyk nie wchłonął się lub nie starł.

Przyjemną stroną pielęgnacji i ochrony ust jest szeroki wybór kosmetyków do tego celu. Gama rozciąga się od pomadek bezbarwnych i bezzapachowych poprzez zapachowe wazeliny, rozświetlające balsamy, po soczyście owocowe masełka nadające delikatny kolor. Wybór należy do Was.

Kilka przykładów ciekawych produktów do ust

Masaż i peeling

Połączenie masażu i peelingu poprawia krążenie i złuszcza martwy naskórek, przez co usta stają się gładsze, a substancje odżywcze lepiej się wchłaniają. Do tego celu może posłużyć miękka szczoteczka do zębów, którą wykonujemy jednoczesny masaż z peelingiem lub domowa mieszanka miodu i cukru.

Nawilżanie

Mimo, że pomadki ochronne działają również nawilżająco i odżywczo, przed snem warto nakarmić usta bardziej tłustą wazeliną lub nałożyć na nie maseczkę np. z miodu, oliwy ze zgniecionym bananem, czy awokado.

Jeżeli będziemy stosować się do powyższych wskazówek, przez jesień i zimę przejdziemy z nawilżonymi, miękkimi i zdrowymi ustami.

skumulowana

Karolina, mama dwóch dziewczynek i absolwentka studium kosmetycznego. W planach rozwijanie się pod kontem kosmetologii, wizażu i stylizacji paznokci. Jako odskocznię od trudów codziennych traktuję pisanie bloga, gdzie radzę i pomagam w wyborach kosmetycznych.

http://www.skumulowana.blogspot.com

skumulowana - ostatnie wpisy (see all)