Jesienna pielęgnacja dziecięcej skóry

18.10.2015

Jesień to niewątpliwie najurokliwsza pora roku. Mieni się feerią barw od złota aż do czerwieni i brązów. Wprawia w nostalgię i sprzyja wyciszeniu i regeneracji po niedawnych upałach i wyjazdach.

Jesień to również pora roku niosąca szybką zmianę pogody. Zmieniające się warunki atmosferyczne wywierają negatywny wpływ na skórę dzieci. Skóra dzieci jest cieńsza i przez to delikatniejsza niż skóra dorosłego człowieka. Podczas zmian temperatury trzeba o nią szczególnie zadbać i dobrze zabezpieczać przed deszczem, mrozem czy wiatrem. Należy również chronić skórę dzieci przed przegrzaniem.

Okres jesienny to czas, gdy zaczynamy sztucznie ogrzewać mieszkania. Zbyt suche powietrze oraz przegrzanie dziecka niesie z sobą negatywne skutki w postaci przesuszonej skóry, potówek czy wykwitów na ciele. Najlepiej wtedy używać produktów delikatnych i chroniących skórę dzieci oraz ubierać je na tzw cebulkę. Takie warstwowe ubieranie dzieci ma dużo zalet, gdyż w każdej chwili możemy zdjąć z dziecka wierzchnią warstwę ubrania, przez co dziecku zrobi się chłodniej, nie zapoci się, a po ponownym wyjściu na zewnątrz nie zachoruje, gdyż zostanie zachowana naturalna ciepłota ciała.

Warto korzystać z pogody, jaką oferuje nam piękna, polska jesień! Warto korzystać z ostatnich ciepłych dni, spacerować do parku, pójść do lasu i robić z dzieckiem codzienne wycieczki. Jednak pamiętać trzeba o codziennej ochronie delikatnej skóry dzieci. Pomogą w tym dostępne na rynku produkty kosmetyczne.

Dla maluszków od pierwszego miesiąca życia odpowiednie będą produkty hipoalergiczne, produkowane z naturalnych składników, wzbogacone naturalnego pochodzenia olejami. Warto zwrócić uwagę na świetnej jakości produkty marki Sylveco. Firma ta nie tylko ma w swoim asortymencie fantastyczne produkty dla dorosłych, ale także od kilku miesięcy dostępna jest nowa linia kosmetyków dla dzieci. Kosmetyki dla dzieci Sylveco to zasypka do ciała, szampon i żel dla dzieci, oliwka do ciała z betuliną oraz krem pielęgnujący do ciała.

Krem odpowiedni jest do stosowania zarówno na twarz jak i na ciało dzieci. Wzmacnia barierę lipidową i chroni przed podrażnieniami. Do zestawu warto wybrać szampon i płyn do kąpieli dla dzieci z tej samej linii. Posiada również delikatną formułę myjącą i przeznaczony jest dla dzieci i niemowląt.

Gdy skóra dziecka jest już lekko podrażniona, zaczerwieniona i swędzi, należy wzbogacić pielęgnację o oliwkę do ciała z betuliną.  Sylveco Oliwka do ciała z betuliną dla dzieci przeznaczona jest również dla dzieci mających objawy atopowego zapalenia skóry. Doskonała jest również do masażu całego ciała.

SYLVECO Oliwka do ciała z betuliną dla dzieci

Zdjęcie główne pochodzi ze strony Flickr

Mariola Wilk

Mariola Wilk

Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki cudownych dzieci. Autorka wielu tekstów z zakresu pielęgnacji ciała, urody, zdrowia, pielęgnacji dzieci.
Pasjonatka branży beauty, testerka kosmetyków, blogerka z 5-letnim stażem. Prowadzi blogi beauty oraz parentingowy.

http://www.mariolawilk.pl
Mariola Wilk