Jak wyczarować fale (film instruktażowy)

16.10.2014

Co zrobić, kiedy nasze włosy wydają się być zbyt oklapłe, a nie mamy czasu ich umyć? Pewnie wiele z Was spotkało się już z takim problemem . Wtedy najczęściej spinamy je w jakiś luźny kucyk czy warkocz i po prostu wychodzimy z domku. Dlaczego jednak mamy stać się szarą myszką zagubioną w gąszczu rozbieganych ludzi?

Czasami też zastanawiamy się, jaką fryzurę zrobić sobie na imprezę. Wiadomo, mamy zamiar się bawić i jednak – bardziej niż fryzurą – będziemy przejmować się tańcami i zabawą. Nie sprawdzą się więc wtedy przecudne i wymyślne upięcia. Warto postawić na rozpuszczone włosy! Mogę wam nawet przytoczyć przykład, jakim jest studniówka – sama miałam upięte włosy, jednak po kilku godzinkach się po prostu rozwaliły i nie wyglądało to zbytnio dobrze, za to dziewczyny, które zdecydowały się na włosy rozpuszczone włosy, wyglądały pięknie przez cały wieczór.

Dziś proponuję fale. Co będzie nam potrzebne do wykonania tej fryzury? Lokówka, szczotka, gumka, klamra, lakier do włosów oraz inne kosmetyki w zależności od upodobania.

Co ja polecam jeszcze do tego zestawu? Kosmetyk unoszący włosy od nasady oraz kosmetyk, chroniący je przed wysoką temperaturą.

Jak wykonać fale

  1. Na początku rozczesz dokładnie włosy. Zrób przedziałek i podziel je na dwie części. Jedną część zapnij gumką lub klamrą tak, by Ci nie przeszkadzała.
  2. Zajmujemy się teraz częścią włosów, które nie są spięte. Oddzielamy górę od dołu i jeszcze raz dzielimy na dwa dość grube pasma.
  3. Lokówkę odwracamy do góry nogami i nawijamy na nią pasmo włosów. Trzymamy około 20 sekund i puszczamy. Później znów dzielimy włosy, wedle zasady pisanej u góry i kręcimy nasze włosy.
  4. Kiedy już będziemy mieli głowę loków (nie muszą być idealne) spryskujemy je lakierem do włosów i odczekujemy kilka chwil.
  5. Włosy dokładnie rozczesujemy szczotką i tapirujemy delikatnie przy głowie.
  6. Włosy utrwalamy lakierem do włosów i gotowe!!

Wiadomo, z czasem włosy będą się prostować, jednak wciąż będą wyglądać ciekawie i naturalnie!

Prawda, że proste? Dajcie znać, jak Wam się udało :-)

Aleksandra K.

Aleksandra K.

Urodziłam się w Świętochłowicach 21 lat temu.Jestem osobą, która posiada wiele zainteresowań i Hobby. Od najmłodszych lat byłam dość ruchliwym i gadatliwym dzieckiem. Tak więc taniec, sport zawsze gdzieś tam mi towarzyszył. Więcej uwagi jednak poświęcam śpiewaniu. Od pięciu lat uczęszczam na koło wokalne w mdku i coraz częściej biorę udział w różnych konkursach - kto wie może kiedyś zobaczycie mnie w xfaktorze? :)
Od dwóch lat uczęszczam też na kółko musicalowe i muszę wam powiedzieć, że na prawdę jest ciekawie!W mdku zaliczyłam także kółko gitarowe - uczyłam się pociągać za struny dwa lata.
Uwielbiam pisać, interesuje sie modą, kosmetykami i pielęgnacją włosów.
Z czym wiąże przyszłość? Z moją największą pasją z fotografią! Aktualnie jestem na kursie zawodowym i jestem bardzo zadowolona! Trzymajcie za mnie kciuki! Może to właśnie Tobie będę miałą przyjemność kiedyś zrobić zdjęcie?
http://krajewska.tumblr.com/ - moje portfolio.

http://zyciowa-salatka.blogspot.com/
Aleksandra K.

Aleksandra K. - ostatnie wpisy (see all)