Jak wybrać skuteczny środek przeciw wypadaniu włosów?

20.02.2015

Dobór odpowiedniego specyfiku przeciw wypadaniu włosów jest bardzo ważny. Nieraz jednak po jednej buteleczce zrażamy się i mówimy “nic mi nie pomógł”. Zapominamy o tym, że ważny jest czas, aby specyfiki wybrane przez nas, pomogły. Kuracja przeciw wypadaniu włosów powinna bowiem trwać co najmniej 3 miesiące.

Aby kuracja była skuteczna, warto wybrać kosmetyki z naturalnymi ekstraktami roślinnymi (m.in.: wyciągu z czarnej rzodkwi, ziela dziurawca, ekstraktu z chmielu, papryki, wyciągu z drzewa oliwnego, cytrusowego, żeń-szenia, olejku sosnowego, kolendrowego). Nie zapominajmy również o kompleksach biotechnologicznych (biotyna, witamina B6, witamina PP).

W codziennej pielęgnacji znakomicie sprawdza się zestaw: szampon, maska do włosów oraz lotion/odżywka ekspresowa (w spray’u). Szampon oraz lotion dobieramy z uwzględnieniem stanu skóry głowy. Maskę natomiast dobieramy do stanu łodygi (włosy zdrowe, przesuszone, skłonne do przetłuszczania). Kiedy zauważymy wypadanie włosów warto także zaopatrzyć się w ampułki lub w odpowiedni olejek.

Olejek, lotion czy ampułki najlepiej stosować na noc, kiedy nasz organizm się regeneruje. Dlatego też w nocy ludzki organizm lepiej wykorzystuje zaaplikowane mu substancje odżywcze.

Zapraszam na następny artykuł, w którym weźmiemy pod lupę szampony przeciw wypadaniu włosów i postaramy się doradzić, który z nich wybrać. A w kolejnym- olejki, odżywki, maski i inne kuracje kiedy włosy lecą, czyli co wybrać.

Martyna Gruss

Martyna Gruss

Martyna to wytrawna blogerka, która pisze o kosmetykach od lat. Na blogu StrefaUrody.pl od samego początku - głównie zajmuje się przepisami DIY oraz tematyką około włosową.

http://testujeiopiniuje.blogspot.com
Martyna Gruss