Jak wybrać idealny prezent?

19.12.2014

Prezenty, prezenty, prezenty…

Gdy tylko zbliża się okres świąteczny, w głowach wielu z nas rodzi się pytanie: czym obdarować bliskich? Pomimo, że według znanego porzekadła, więcej radości sprawia dawanie niż branie, wybór prezentów bywa dość uciążliwy. Co dawać, by obdarowany cieszył się z podarku i czuł, że kupujący nie wybrał czegokolwiek „na odczep się” ? Nie znam waszych bliskich, by podać konkretne propozycje, ale istnieje kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę dokonując wyboru.

Osobowość i indywidualne preferencje

Nie jest niespodzianką fakt, że im bliższa osoba, dla której kupujemy prezent, tym łatwiejszy wybór. Znamy ją na tyle dobrze, że wiemy, co lubi i z czego się ucieszy. Czasem warto jednak zastanowić się głębiej nad tą kwestią. Być może ta osoba wspominała kiedyś, co chciałaby kupić, ale np. szkoda jej pieniędzy, nie ma czasu chodzić po sklepach itd. Być może sama jej osobowość sugeruje, z czego może się ucieszyć nawet gdy o tym nie wspominała, np. sprzęt sportowy dla bardzo aktywnych fizycznie.

Stopień zażyłości

Jest to ważne zwłaszcza, gdy planujemy kupić coś osobistego lub zabawnego. O ile kolega lub chłopak mogą potraktować taki prezent z przymrużeniem oka, to wujek z dalszej rodziny może nie ucieszyć się z fartuszka z rysunkiem nagiej kobiety ;)

Cena

Podczas wyboru, chcąc nie chcąc, musimy kierować się również ceną. Niewielu zarabia tyle, by móc całkowicie zapomnieć o tym kryterium kupując świąteczne prezenty. Co jednak zrobić, gdy wybór wydaje się idealny, a jedyną jego wadą jest cena? Wtedy warto zastanowić się, czy zamiast kupować kilka mniejszych drobiazgów, nie lepiej zrzucić się w kilka osób na coś większego. W ten sposób rozwiążemy też ich problem z wyborem podarku ;)

Przypominamy, że zamawiając prezenty do niedzieli 21.12.2014 włącznie z przesyłka kurierską lub do paczkomatu, StrefaUrody.pl wyśle je na podany adres w poniedziałek, aby można go było odebrać w wigilijny wtorek, jeszcze nim pierwsza gwiazdka zaświeci na niebie :-)

Źródło zdjęcia: Pixabay.com

Justyna Wolniewicz - ostatnie wpisy (see all)