Jak usuwać lakier hybrydowy

07.12.2016
Autor:

 

Lakiery hybrydowe na naszych paznokciach trzymają się do 3 tygodni. Przychodzi jednak moment, kiedy chcemy się lakieru pozbyć.

Jak to zrobić?

Do zestawów startowych lakierów hybrydowych często dołączone są folijki do usuwania lakierów hybrydowych, które ułatwiają to zadanie. Można je też kupić osobno.

Można się jednak obejść bez tego zestawu wykorzystując foliową metodę zmywania paznokci, o której już kiedyś tutaj pisałam.

usuw01 usuw1 usuw2

Potrzebujemy waciki kosmetyczne, folię aluminiową oraz ACETON zamiast zwykłego zmywacza. Przydadzą się także drewniane patyczki do odsuwania skórek i pilniczek do paznokci.

  1. Zaczynamy od delikatnego spiłowania wierzchniej warstwy – czyli topu.
  2. Potem namaczamy wacik w acetonie, przykładamy do paznokcia i owijamy na kilka minut folią aluminiową, by wzmocnić działanie acetonu.
  3. Po kilku minutach lakier hybrydowy sam zacznie odchodzić od paznokcia – resztę delikatnie odsuwamy drewnianym patyczkiem.

Wyrównujemy powierzchnię paznokcia pilniczkiem.

Pamiętajcie, że aceton bardzo wysusza, dlatego zaraz po usunięciu lakieru hybrydowego należy dokładnie umyć dłonie i nawilżyć je, wcierając w skórki i paznokcie olejek lub odżywkę.

usuw3

wkuferku

Prywatnie zakochana Żona i pracująca Mama dwóch Córeczek.
Z natury jestem niepoprawną romantyczką, która lubi znaleźć czas na czytanie, otulona zapachami świec i wosków,w towarzystwie dobrego czerwonego wina.
Pasję do pisania z zamiłowaniem do kosmetyków łączę na swoim blogu.

http://wkuferku.blogspot.com/

wkuferku - ostatnie wpisy (see all)