Jak się uczesać na Halloween

31.10.2015

Już w tamtym roku zaproponowałam wam trzy fryzury, które możecie wykorzystać na tę – jakże straszną – okazję! Dziś chciałabym dorzucić jeszcze kilka fryzur, pokazać co ciekawsze upięcia i jakoś was zainspirować.

>> Aby przeczytać więcej postów Halloweenowych, kliknij tutaj. <<

Dla jednych Halloween to tylko zwykły dzień poprzedzający Święto Zmarłych, dla drugich okazja do spotkania ze znajomymi, do poprzebierania za różne potwory czy postacie z bajek, filmów, książek itp. Myślę, że to fajny pretekst, by móc się trochę zabawić i zapomnieć na chwilę o szarej rzeczywistości. W Internecie znajdziemy dużo propozycji, w sklepach można zakupić różne ozdoby, które urozmaicą nasze fryzury. Albo możemy postawić na siebie i postarać się włączyć naszą wyobraźnię.

hal1
źródło: www.girlshue.com

Myślę, że taką najprostszą i najbanalniejszą fryzurą będzie fryzura na “brzydkie włosy”. I już nie chodzi tu o nieumycie włosów i zostawienie ich samym sobie. By uzyskać taką fryzurę włosy myjemy i suszymy tapirując je przy tym i zbytnio ich nie rozczesujemy. Możemy suszyć włosy trzymając głowę w dół. Kiedy włosy wysuszymy, zaczynamy łapać kosmyki włosów i kręcić je w niedbale dredy, utrwalając wszystko lakierem do włosów. Przy tej fryzurze nie oszczędzajcie na lakierze!

hal2
źródło: polki.pl

Laleczki też potrafią być przerażające! Czy może pamiętacie czasy, w których myślało się, że lalki ożywają w nocy? A więc taka laleczka z odrobinką horrorku może być idealnym przebraniem na Halloween! Tu przydadzą nam się zmywalne farby do włosów. Istnieją pianki, które dadzą długotrwały efekt, ale łatwo teraz zdobyć kredy do włosów, czy spraye, które zejdą po jednym umyciu włosów. Wybierajcie kolory wyblakłe i takie niecodzienne. I tu warto lekko sobie włosy “przetłuścić” – niech ta laleczka nie będzie taka idealna. Wystarczy wilgotne włosy spryskać lakierem.

hal3
źródło: idolo.pl

I przy tej fryzurze przyda się nam sporo lakieru do włosów! Włosy myjemy i prostujemy. Dzielimy na dwa pasma: górne i dolne. Związujemy dolne, a górne dzielimy na pół – na prawe i lewe pasmo.  Bierzemy jedno pasmo i mocno tapirujemy od dołu utrwalając wszystko lakierem. Dla lepszego efektu pasma możemy podzielić na kilka mniejszych i stopniowo tapirując dodawać kolejne. Tak by nasz “róg” mocno odstawał.  Róg możemy czymś wypełnić na przykład wkładając gąbkę – doda to przestrzenności naszej fryzurze. Włosy podpinamy z tyłu ozdobnymi wsuwkami. Można też wpiąć z tyłu jakąś przerażającą spinkę lub czarny welon.

hal4
źródło: http://wizaz.pl

Włosy zachodzące na twarz mogą być stylizacją do różnych przebrań. Tu też będziemy potrzebowali dość sporo lakieru.  Umyte włosy warto wyprostować. Dzielimy sobie włosy na te, które mają nam opadać na twarz  i na te, które upniemy z tyłu głowy – polecam różnego rodzaju koki. Kiedy już tylne włosy są upięte, łapiemy drobne pasma pozostałych włosów i mocno spryskujemy lakierem układając je w różne pasma na twarzy.  Możemy sobie zrobić jedną większą “firankę” na twarzy i tylko ją poprzedzielać grzebieniem by stworzyć coś w rodzaju luk. Możemy – tak jak na zdjęciu – podpiąć jedną część  do góry. Ważne jest, by użyć sporej ilości lakieru do włosów, by włosy były sztywne i lekko się łamały.

Przydatne kosmetyki i akcesoria

A za co wy się przebierzecie w tym roku? Nie bójcie się kombinować, wariować i szaleć! W ten dzień możecie wyglądać jak “czupiradła”.

Aleksandra K.

Aleksandra K.

Urodziłam się w Świętochłowicach 21 lat temu.Jestem osobą, która posiada wiele zainteresowań i Hobby. Od najmłodszych lat byłam dość ruchliwym i gadatliwym dzieckiem. Tak więc taniec, sport zawsze gdzieś tam mi towarzyszył. Więcej uwagi jednak poświęcam śpiewaniu. Od pięciu lat uczęszczam na koło wokalne w mdku i coraz częściej biorę udział w różnych konkursach - kto wie może kiedyś zobaczycie mnie w xfaktorze? :)
Od dwóch lat uczęszczam też na kółko musicalowe i muszę wam powiedzieć, że na prawdę jest ciekawie!W mdku zaliczyłam także kółko gitarowe - uczyłam się pociągać za struny dwa lata.
Uwielbiam pisać, interesuje sie modą, kosmetykami i pielęgnacją włosów.
Z czym wiąże przyszłość? Z moją największą pasją z fotografią! Aktualnie jestem na kursie zawodowym i jestem bardzo zadowolona! Trzymajcie za mnie kciuki! Może to właśnie Tobie będę miałą przyjemność kiedyś zrobić zdjęcie?
http://krajewska.tumblr.com/ - moje portfolio.

http://zyciowa-salatka.blogspot.com/
Aleksandra K.

Aleksandra K. - ostatnie wpisy (see all)