Jak rozświetlić cerę? Rozświetlacze – kiedy i dla kogo

13.05.2015

Jak rozświetlić cerę?

Rozświetlona cera wygląda młodziej, świeżej i bardziej atrakcyjnie. Rozświetlacze są modne szczególnie wiosną, gdy wchodzi trend na makijaż w stylu “glow”. W jaki sposób używać rozświetlaczy i czy każdej z nas będą one pasowały?

Rozświetlacze dostępne w sprzedaży

Rozświetlacze są dostępne w postaci pudrów w kamieniu, niekiedy są łączone w zestawy z różem lub pudrem. Wśród pudrów w kulkach można znaleźć perełki rozświetlające, a nie tylko brązujące. Kolejny przykład kosmetyku rozświetlającego to rozświetlacz w płynie lub rozświetlająca baza pod makijaż. W drogeriach można spotkać rozświetlające podkłady i cienie do powiek. Także bronzery i róże mogą zawierać drobinki rozświetlające, ale nie podciągnęłabym tego do typowych rozświetlaczy.

Nowość od Ingrid! Bazy rozświetlające i nie tylko – Internet już huczy od pozytywnych opinii!

jak rozświetlić cerę

Co za dużo to niezdrowo

Ta zasada obowiązuje także w makijażu… i przy użyciu wspomnianych rozświetlaczy. Jeżeli decydujesz się na rozświetlenie konkretnych partii twarzy przy pomocy pudru w kamieniu lub w kulkach, nie używaj wcześniej rozświetlającej bazy.

Jak używać rozświetlacza?

Przede wszystkim nabrać go mało. Lepiej dołożyć produktu niż potem tuszować nadmierny błysk.

Najbardziej popularne użycie to położenie go tuż nad różem. Miejsce stykania się różu i rozświetlacza musi zostać delikatnie roztarte, aby kosmetyki się połączyły i śmiesznie nie odcinały. Można przeciągnąć go delikatnie na skroń i pod oko.

Położenie rozświetlacza na łuk kupidyna (punkt zaraz nad ustami) spowoduje optyczne powiększenie ust – to naprawdę działa!

Zaaplikowanie go pod łukiem brwiowym lub w wewnętrzym kąciku oka pomoże rozświetlić spojrzenie i “otworzyć oko”. Do okolic oczu można też użyć rozświetlającej kredki lub cienia.

Inna zasada to rozświetlenie środkowej partii twarzy, czyli środka czoła, grzbietu nosa i centralnej części brody. Tutaj zamiast rozświetlacza w pudrze, proponowałabym użycie rozświetlającej bazy pod podkład lub jaśniejszego podkładu. Jeżeli masz cerę tłustą, możesz podarować sobie ten rodzaj rozświetlenia, a zamiast niego zaakcentować oczy lub usta.

Jeżeli chcesz rozświetlić miejsca pod oczami, a dodatkowo ukryć cienie, możesz użyć rozświetlającego korektora pod oczy.

Przegląd produktów

IMG_9979LR

Makijaż: Emilia Świątek-Serwach
Fotografia: Wojciech Serwach
Modelka: Marta Kaszubska