Jak przedłużyć trwałość cieni do powiek?

10.11.2014

Eye_shadow_palette

Cienie do powiek są obowiązkowym elementem perfekcyjnego makijażu oka. Niestety, są jednocześnie jednym z najbardziej „niewdzięcznych” kosmetyków jeśli chodzi o ich trwałość. Często nawet drogie cienie znanych marek mają tendencję do osypywania się lub „zbijania” w załamaniach powieki. Co można zrobić, by jak najdłużej utrzymać intensywny kolor i jego równomierne rozmieszczenie na powiekach? Istnieją co najmniej dwa sprawdzone sposoby by zapobiec konieczności ciągłego poprawiania makijażu.

Bazy pod cienie

Tak jak zwykły podkład ma za zadanie pomóc utrzymać idealny koloryt cery, tak podkład pod cienie jest jego bardziej wyspecjalizowaną formą przeznaczoną do utrzymania makijażu oka w niezmienionej formie. Bazy pod cienie produkowane są przez wiele firm kosmetycznych, a rozpiętość cenowa jest tu bardzo duża. Niektóre z produktów wartych polecenia to:

Virtual Baza pod cienie Eyeshadow base

6770

Joko Bezparabenowa baza pod cienie

5377

Jeśli chcemy, aby baza spełniła dobrze swoją rolę, musimy pamiętać, jak ją prawidłowo zaaplikować. Bazę powinniśmy nakładać na suchą oczyszczoną powiekę. Nie stosujemy wcześniej kremu! Krem jest bardzo często polecany jako pierwsza warstwa makijażu, ale jeśli używamy bazy pod cienie, krem nie tylko nie pomoże, ale może nawet utrudnić wchłonięcie kosmetyku. Rozprowadzamy bazę równomiernie na skórze i czekamy około 10-15 minut, aby kosmetyk dobrze się wchłonął. Po tym czasie aplikujemy cienie.

Podkład + Puder

Jeśli na co dzień używasz podkładu i pudru, a w chwili obecnej chcesz zaoszczędzić na kupnie nowych kosmetyków, z powodzeniem możesz za ich pomocą utrwalić makijaż oka. Na początek nałóż podkład równomiernie na powieki i odczekaj chwilę aż wyschnie. Następnie przypudruj powiekę. Jeśli chcesz, możesz wykorzystać sam podkład lub sam puder, ale efekt będzie słabszy. Teraz możesz już nakładać cienie.

Moim zdaniem

Osobiście najbardziej przypadł mi do gustu pierwszy sposób. Dzięki dobrej bazie cienie utrzymują się na powiece przez wiele godzin i nie ma potrzeby zastanawiania się co chwilę, czy powinnam iść poprawić makijaż. W moim przypadku drugi sposób przynosi znacznie gorsze efekty, ale należy pamiętać, że nie każda powieka jest taka sama i dla wielu kobiet zwykły podkład wystarczy by utrzymać cienie w nienaruszonym stanie przez długi czas.

Justyna Wolniewicz - ostatnie wpisy (see all)