Jak dobrać fryzurę męską

26.03.2015

Typ twarzy owalny uważany jest za najbardziej bliski ideałowi, dlatego dobór męskiej fryzury odbywa się głównie tak, aby poprzez zmianę fryzury jak najbardziej przypominała owal.

Jaką fryzurę dobrać? Jaka będzie dla Ciebie idealna? Zapraszam na artykuł :-)

Twarz okrągła

Cechy charakterystyczne: Zaokrąglona żuchwa, twarz prawie równa wzdłuż i wszerz, zaokrąglone kości policzkowe.
W tym wypadku równowaga jest najważniejsza. Warto wybrać fryzurę, która doda objętości na czubku głowy. Włosy średniej długości lub krótkie, wystylizowane lub rozczochrane oraz pazurki w górnej partii wydłużą twarz. Dobrze będą wyglądać również włosy dłuższe, płaskie, spływające po policzkach. Włosy wycieniowane w środkowej części także wysmuklają twarz.
Czego unikać?
Włosów dodających objętości na policzkach, grzywek- skracają twarz.
Mężczyźni o okrągłej twarzy: Elijah Wood, Freddy Rodriguez, Leonardo DiCaprio.

Twarz owalna

Cechy charakterystyczne: kształt jajowaty, długość ok. 1,5 razy większa niż szerokość, w ogólności żuchwa i czoło tej samej szerokości.
Twarz owalna ma najlepsze proporcje, więc jeżeli jesteś jej posiadaczem to nie musisz się martwić! Będziesz wyglądać dobrze we włosach każdej długości i każdej fryzurze.
Czego unikać?
Jedyne na co trzeba zwróci uwagę to, aby nie zasłaniać oczu czy policzków. Włosy zasłonią idealną proporcję twojej twarzy.
Sławni o owalnej twarzy: Jude Law, Kid Rock, Barry Watson.

Twarz kwadratowa

Cechy charakterystyczne: twarz równie szeroka, co długa, mocne, szerokie czoło, kwadratowa szczęka.
W przypadku twarzy kwadratowej najważniejsze, aby dobrać fryzurę, która złagodzi rysy twarzy oraz żuchwę. Polecane są włosy krótkie lub średniej długości. Zwłaszcza gdy fryzura ma nieco zaokrąglony kształt- twarz wyda się wtedy mniej kwadratowa. Dobre rozwiązanie to także pazurki. Optycznie możesz wysmuklić twarz „strosząc” włosy na czubku głowy.
Czego unikać?
Prostych grzywek (uwydatniają szczękę), krótkie, płaskie fryzury.
Mężczyźni o twarzy kwadratowej: Matt Damon, Brad Pitt, Arnold Schwarzenegger.

Twarz podłużna

Cechy charakterystyczne: znacznie dłuższa, niż szersza, wysokie czoło, wąskie policzki (prawie tak samo szerokie jak czoło i linia szczęki), czasem zbyt długi nos.
Musisz dobrać fryzurę, która sprawi, że optycznie twoja twarz będzie krótsza i szersza. Odpowiednie będą włosy krótkie lub średniej długości z grzywką zakrywającą czoło. Dla optycznego poszerzenia twarzy możesz nosić bokobrody.
Czego unikać?
“Jeżyka”, długich włosów, sięgających do brody, które wydłużą twarz oraz pazurków z krótkimi bokobrodami.
Sławni mężczyźni o tym typie twarzy: Russell Crowe, Eminem, Ricky Martin

Twarz trójkątna

Cechy charakterystyczne: wąskie czoło i policzki, szeroka szczęka.
Trzeba skupić się na poszerzeniu czoła. Przy tym typie twarzy będziesz dobrze wyglądać w cieniowanych włosach- złagodzą linię żuchwy. Twarz będzie bardziej okrągła i pełniejsza dzięki krótkim fryzurom wycieniowanym na górze i po bokach. Włosy średniej długości, z grzywką na bok i wycieniowane z długości w kierunku żuchwy, również będą wyglądać bardzo dobrze.
Czego unikać?
Długich włosów.
Mężczyźni o twarzy trójkątnej: Keith Urban.

Twarz w kształcie serca

Cechy charakterystyczne: szerokie czoło, mocno zarysowane kości policzkowe, wąska broda.
Należy skupić się na dodaniu szerokości żuchwie. Wycieniowane włosy do policzków sprawdzą się świetnie. Czoło zmniejszy nieco grzywka zaczesywana na bok. Dobrze będziesz wyglądać także w krótkich fryzurach, z lekkimi pazurkami na górze i po bokach.
Czego należy unikać?
Krótkie i gęste włosy na czubku głowy, prostej grzywki.
Sławni mężczyźni o twarzy w kształcie serca: David Spade.

Twarz diamentowa

Cechy charakterystyczne: wąskie czoło i żuchwa, szerokie i wysokie kości policzkowe.
Najrzadszy kształt twarzy. Najlepsze będą tu fryzury, które zbalansują wąskie policzki i optycznie skrócą twarz. Męskie kości policzkowe podkreślą fryzury z grzywką i takie które są lekko wystrzępione w okolicach uszu. Jeżeli wolisz długie włosy to fryzury do ramion to ścięte tak, aby miały objętość obszarze policzki-czoło.
Czego unikać?
Fryzur odsłaniających kark i policzki, fryzury bez grzywki, krótkie włosy z objętością na czubku głowy.
Mężczyźni o twarzy diamentowej: Pete Wentz.

Źródło zdjęcia głównego: Flickr

Martyna Gruss

Martyna Gruss

Martyna to wytrawna blogerka, która pisze o kosmetykach od lat. Na blogu StrefaUrody.pl od samego początku - głównie zajmuje się przepisami DIY oraz tematyką około włosową.

http://testujeiopiniuje.blogspot.com
Martyna Gruss