Jak dbać o miejsca intymne jesienią i zimą

17.11.2015
Autor:

 

Późna jesień i wczesna zima to czas szczególnie ważny, by zwrócić uwagę na prawidłową higienę intymną.

Z jednej strony cieplejsze ubrania, nie przepuszczające powietrza rajstopy i grubsze rzeczy dają pole do popisu rozwijającym się bakteriom. Z drugiej – spadek temperatur, a więc więc większe prawdopodobieństwo przeziębień miejsc intymnych czy pęcherza.

Jak więc zadbać o higienę intymną zimą?

Oczywiście nie zapominamy o dobraniu odpowiednich środków do higieny intymnej jak płyny do higieny intymnej czy chusteczki do higieny intymnej dostosowane do swoich potrzeb.

Zacząć powinniśmy od właściwego ubioru. W kwestii bielizny rezygnujemy ze stringów i koronek na rzecz wygodnej bawełnianej bielizny. Pamiętajmy też o tym, by odzież nie była zbyt opięta – i w miarę możliwości zmieniajmy ją na wygodną. Dłuższe bluzki, swetry i kurtki pomogą zapobiec przeziębieniom.

Okres zimowy to czas, kiedy jesteśmy bardziej skłonne do podjadania – pamiętajmy jednak, że obecność cukrów w diecie może wpłynąć na namnażanie się drożdży w miejscach intymnych, które choć są naturalne, to w nadmiarze mogą powodować infekcje intymne.

Pamiętajmy, że kluczowe znaczenie ma także szybka reakcja w przypadku obserwacji niepokojących symptomów. Infekcje intymne należy leczyć jak najszybciej, by zapewnić sobie zdrowie i komfort.

 

Źródło zdjęcia głównego: flickr.com

wkuferku

Prywatnie zakochana Żona i pracująca Mama dwóch Córeczek.
Z natury jestem niepoprawną romantyczką, która lubi znaleźć czas na czytanie, otulona zapachami świec i wosków,w towarzystwie dobrego czerwonego wina.
Pasję do pisania z zamiłowaniem do kosmetyków łączę na swoim blogu.

http://wkuferku.blogspot.com/

wkuferku - ostatnie wpisy (see all)