Hit czy kit: Kolorowe rzęsy

20.09.2016

Kolorowe rzęsy królowały już w sezonie letnim i jesiennym 2011. W tym roku za sprawą paryskiej edycji magazynu Glamour znowu latem stały się hitem – szczególnie na Instagramie – i nadal znajdują rzesze fanek.

Najprostszym sposobem na tęczowe rzęsy są kolorowe maskary do rzęs. Nakłada się je tak samo jak zwykłe czarne tusze do rzęs. Górne rzęsy malujemy zygzakowatym ruchem, dwukrotnie. Potem pociągamy spiralką pionowo ku końcom rzęs. Dolne włoski najlepiej malujmy tylko raz, wykonując poziome ruchy szczoteczki na boki.

Łatwo również możemy przykleić sztuczne rzęsy w różnych kolorach. Wykonane są z materiału syntetycznego, łatwo wyprodukować je w najrozmaitszych, także tęczowych odcieniach. Nie są drogie – chociaż wystarczą nam na jedną noc zabaw. Przyklejenie nie jest trudne, potrzebujemy jedynie kleju do rzęs (o ile rzęsy nie zawierają paseczka z klejem).

Jeżeli lubimy DIY, to możemy pokusić się o wykonanie samodzielne kolorowego tuszu z wykorzystaniem pigmentu/cienia sypkiego oraz bazy pod pigmenty. Wystarczy zmieszać te dwa produkty i mamy świetny tusz, który podkreśli nasze oczy wymarzonym kolorem. Do nałożenia należy użyć starej szczoteczki (umytej i czystej) lub kupionej osobno nowej. Najlepiej użyć pigmentów matowych, aby brokat nie wpadł przypadkiem w oko.

Lubicie eksperymentować z rzęsami?

Obrazek główny pochodzi od autora w serwisie flickr stąd

blue-lashes

Martyna Gruss

Martyna Gruss

Martyna to wytrawna blogerka, która pisze o kosmetykach od lat. Na blogu StrefaUrody.pl od samego początku - głównie zajmuje się przepisami DIY oraz tematyką około włosową.

http://testujeiopiniuje.blogspot.com
Martyna Gruss