Higiena intymna mężczyzn

16.02.2015
Autor:

Higiena intymna mężczyzn ciągle jest tematem pomijanym, jakby mniej ważnym. A w rzeczywistości powinna być tematem równie istotnym, co higiena intymna kobiet.

Na dobry początek zacząć należy od mycia rąk – po każdym skorzystaniu z toalety! Ze statystyk wynika, że aż 70% mężczyzn nie myje rąk po skorzystaniu z toalety. Toaleta, szczególnie publiczna, to siedlisko wielu niebezpiecznych zarazków. Na sedesie, klamkach, kranach i umywalkach żyją bakterie Shigella, E.coli czy Salmonelli. Wystarczy, że dłoń, którą wcześniej dotknęło się zlewu, przyłoży się do ust i mają one szansę przedostać się do organizmu. Dlatego specjaliści zalecają, aby przy każdej wizycie w toalecie unikać siadania na desce sedesowej, wszystkich przycisków dotykać przez papier toaletowy i… zawsze dokładnie myć ręce. Wydaje się, że te proste zasady, których mamy i babcie uczą nas od dziecka, powinny być naturalnym zachowaniem każdego dorosłego człowieka. Jak jednak pokazują badania, jest zupełnie odwrotnie.

Osobny ręcznik do miejsc intymnych i regularna oraz dokładna higiena to postawy.
Na rynku dostępnych jest wiele preparatów i kosmetyków, które są przeznaczone do higieny intymnej mężczyzn. Są to nie tylko środki myjące, ale także łagodzą podrażnienia, chronią przed nadmierną potliwością, neutralizują nieprzyjemne zapachy oraz zapobiegają stanom zapalnym.

Propozycje kosmetyków do higieny intymnej dla mężczyzn:

intmen1 intmen2 intmen3 intmen4

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, powinni zrezygnować z myjek i gąbek będących siedliskiem bakterii oraz wybierać bieliznę z naturalnych, oddychających materiałów.

To od prawidłowej higieny intymnej naszego partnera zależy nie tylko jego poczucie świeżości i komfortu, ale również nasze bezpieczeństwo.

wkuferku

Prywatnie zakochana Żona i pracująca Mama dwóch Córeczek.
Z natury jestem niepoprawną romantyczką, która lubi znaleźć czas na czytanie, otulona zapachami świec i wosków,w towarzystwie dobrego czerwonego wina.
Pasję do pisania z zamiłowaniem do kosmetyków łączę na swoim blogu.

http://wkuferku.blogspot.com/

wkuferku - ostatnie wpisy (see all)