Higiena dziecka w wieku przedszkolnym – przegląd produktów

30.09.2015

Higiena ciała to podstawa naszej codziennej pielęgnacji. Od pierwszych godzin życia myjemy się w celu usunięcia ze skóry zanieczyszczeń, drobnoustrojów, potu, brudu oraz w celu relaksu i odprężenia.

Codzienna pielęgnacja ludzi w różnym wieku różni się od siebie. Higiena noworodka i małego dziecka wygląda zupełnie inaczej niż dojrzałego i starszego człowieka. Różnią się również środki, jakie stosuje się podczas tej podstawowej czynności.

Higiena dziecka

Stosowane środki musza cechować delikatnością. Ważne są także emolienty, które nie tylko  oczyszczają skórę, ale również będą ją chronić, budować barierę ochronną naskórka oraz pielęgnować, zapewniać jej dobrą kondycję.

Noworodek ma bardzo delikatną i cienką skórę. Starsze dziecko w wieku przedszkolnym ma skórę nieco grubszą, odporniejszą i gdy nie ma przeciwskazań w postaci zastosowania delikatnych środków myjących, można do mycia takiego dziecka używać produktów, które są przeznaczone dla dzieci w tym wieku.

Podczas wakacji, gdy dziecko przebywa praktycznie cały dzień na dworze, słońcu, bawi się w piasku czy kąpie w morzu, jego skóra może być narażona na wysuszenie.

Warto zwrócić uwagę na produkty, które nie tylko myją, ale i pielęgnują dzięki temu, że w swoim składzie mają dodatek oliwki do ciała bądź mleczka do ciała. Produkty Johnson&Johnson nawilżają skórę i pozostawiają ją ukojoną i miękką.

Johnson&Johnson Baby Żel do mycia ciała delikatny z mleczkiem 400ml

Dzieci bardzo lubią bajki. Można umilić im czas podczas kąpieli stosując żele pod prysznic, które na etykietach mają bajkowych bohaterów, a dodatkowo pięknie pachną owocami.

Produkty Corrine de Farme  są hipoalergiczne i nie zawierają parabenów. Warto po nie sięgnąć.

Corine de Farme Princess Żel w1 Poziomka 250mlCorine de Farme Cars Żel 2w1 Gruszka 250ml

Gdy nasz przedszkolak za długo pobędzie na słońcu, jego skóra może piec i szczypać. Aby dodatkowo jej nie podrażnić podczas mycia, należy zastosować środki, które złagodzą pieczenie i swędzenie. Takie produkty zawierają niewielkie stężenie środków powierzchniowo czynnych dzięki temu delikatnie myją i pielęgnują. Można je stosować nawet kilka razy dziennie gdyż są delikatne i bezpieczne dla całej rodziny. Do takich produktów należy żel lipidowy MIXA.

Mixa Baby Żel lipidowy do mycia ciała i włosów 250ml

Bardzo wygodne w użyciu -bo przede wszystkim są to produkty 2w1 przeznaczone do mycia ciała i włosów oraz wyposażone w pompkę, która ułatwia aplikację produktu i w pewien sposób zabezpiecza produkt przed wylaniem – są produkty Nivea. Polecam Nivea Baby Delikatny Żel do mycia 2w1. Mogą go spokojne stosować dzieci po 1. roku życia.

 

Nivea Baby Delikatny żel do mycia ciała i włosów 250ml

Zdjęcie główne pochodzi z Flickr.com

Mariola Wilk

Mariola Wilk

Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki cudownych dzieci. Autorka wielu tekstów z zakresu pielęgnacji ciała, urody, zdrowia, pielęgnacji dzieci.
Pasjonatka branży beauty, testerka kosmetyków, blogerka z 5-letnim stażem. Prowadzi blogi beauty oraz parentingowy.

http://www.mariolawilk.pl
Mariola Wilk