HALLOWEEN: Propozycje dla dzieci

31.10.2014

Znane od lat, zarazem straszne i zabawne święto Halloween, powoli zaczyna gościć w naszym kraju. Jest to wspaniała zabawa nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, którzy chociaż na kilka godzin mogą się oderwać od codzienności, śmiesznie się ucharakteryzować i bawić do białego rana.

Gdy jednak nie przekonują nas halloweenowe harce i swawole dla dorosłych, możemy zadbać o to, aby nasze dzieciaki miały z tej okazji fajną zabawę.

Przyjęcie halloweenowe możemy zorganizować dla grupki zaprzyjaźnionych dzieci. Kolorowe stroje, pomalowane twarze, mroczna atmosfera i ciekawe konkursy umilą popołudnie niejednemu dziecku. Ile radości i śmiechu  pojawi się w takim dniu!  Wspomnienia zostaną w pamięci na lata.

Przy organizacji takiego przyjęcia na pewno pomogą nam nasze dzieci. Mają niebywałą wyobraźnię i ciekawe pomysły, które warto wykorzystać.

Przyjęcie na Halloween wymagać będzie od nas przygotowania stroju dla dziecka.

Możemy pójść na łatwiznę i wypożyczyć taki strój, możemy również dać się ponieść wyobraźni i spróbować samemu z pomocą dziecka zrobić kostium na przyjęcie. Należy odwiedzić kilka najbliższych sklepów z tanią odzieżą, pasmanterię oraz sklep plastyczny, aby dobrać potrzebne materiały i dodatki do przygotowania stroju np. czarownicy czy strasznego potwora.

Nie zapomnijmy również o makijażu twarzy dziecka. Przydadzą się specjalne kredki i farby do malowania buzi. Dzięki nim już w kilka minut możemy wyczarować ciekawą postać z bajki lub niepowtarzalne miny na twarzy naszego dziecka.

Na przyjęciu halloweenowym nie może zabraknąć takich atrakcji jak zabawy i konkursy. W zależności od wieku, w jakim są dzieci uczestniczące przyjęciu, zabawy musimy dobrać w taki sposób, aby nie były ani zbyt trudne, ani nudne i sprawiały dzieciom radość. 

Jedną z ulubionych zabaw dzieci jest ukrycie w różnych miejscach w domu cukierków. Ten kto znajdzie ich najwięcej wygrywa. Kolejną zabawą może być wymyślanie strasznych historii, bądź malowanie na kartkach przerażających potworów. Najstraszniejsza historia i najbardziej przerażający potwór wygrywa.

Nie zapomnijmy również zadbać o menu na przyjęciu halloweenowym. Smaczne lukrowane babeczki w kształcie duchów i dyń, ciasteczka w kształcie palców czarownicy bądź duchy z bananów i małe dynie z mandarynek dodadzą charakteru takiemu przyjęciu.

Organizując przyjęcie halloweenowe możemy sami poczuć się jak dzieci. Uważam, że to świetna frajda nie tylko dla najmłodszych.

Mariola Wilk

Mariola Wilk

Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki cudownych dzieci. Autorka wielu tekstów z zakresu pielęgnacji ciała, urody, zdrowia, pielęgnacji dzieci.
Pasjonatka branży beauty, testerka kosmetyków, blogerka z 5-letnim stażem. Prowadzi blogi beauty oraz parentingowy.

http://www.mariolawilk.pl
Mariola Wilk