DYI: Domowe peelingi do ciała

08.01.2015

Dzisiaj pokażę wam, jak zrobić świetne peelingi do ciała z tego, co mamy w kuchni.

Każda z nas wie, jak wiele korzyści daje systematyczne wykonywanie peelingu. Co, gdy w natłoku codziennych zajęć zapomnimy go kupić, a chcemy wygładzić ciało? Jest na to sposób. Zajrzyjcie do kuchennych szafek, bo właśnie tam znajdziecie odpowiedź.

Miodowy peeling

To jedna z droższych opcji, ale warto się skusić, bo nie musimy od razu robić wielkiej porcji. Wystarczy zrobić małą ilość na jedno użycie.

Składniki:

  • 1/4 szklanki płynnego miodu
  • 1/4 szklanki mleka
  • 2/4 szklanki cukru

Wszystkie składniki dokładnie mieszamy i gotowe. Używamy jak zwykłego peelingu. Skóra będzie aksamitnie miękka i gładka !

Peeling z oliwy

Chyba większość z was posiada w kuchennej szafce oliwę z oliwek. Jakże niedoceniony jest ten składnik. Dzięki niej możecie zrobić świetny peeling do ciała. Oczywiście możecie ją zastąpić innymi olejkami jak np. winogronowym czy też ze słodkich migdałów, pozostawiam to waszej kreatywności.

Składniki:

  • 1/2 szklanki oliwy (lub innego oleju)
  • 1/2 szklanki cukru (lub soli)

Peeling z użyciem drogeryjnych olejków

W drogeriach znajdziecie olejki pielęgnacyjne, np.:

Możecie je wykorzystać do zrobienia domowego peelingu. Kosmetyki się nie zmarnują, a wy będziecie na pewno zadowolone. Sposób przygotowania jest taki sam jak w poprzednim punkcie, ale ze zmianą oliwy na drogeryjny olejek.

Gotowe peelingi

Nic nie zastąpi domowych peelingów, ale jeśli nie lubicie się ”bawić” to warto sięgnąć po gotowe peelingi. Godne polecenia są: