Dlaczego włosy się puszą?

25.11.2016

Z puszeniem boryka się spora część kobiet. Włosy mogą być wrażliwe na wilgoć, zmianę pogody, ciężko je ujarzmić i sprawić, by były gładkie. Puszenie skutkuje plątaniem i kołtunami, które później ciężko rozczesać.

Przez nieregularne i uniesione łuski włosów łatwo dostają się mikroskopijne zanieczyszczenia i wilgoć, przez co włos pęcznieje.

Przyczyny puszenia włosów

  • Najczęstszą przyczyną są po prostu zniszczenia i suchość włosów. Aby ograniczyć puszenie warto zrezygnować z koloryzacji, trwałej ondulacji, dekoloryzacji, rozjaśniania, stylizacji wysoką temperaturą, suszeniu, prostowaniu itp.
  • Częste mycie może także potęgować puszenie, o czym przekonałam się na własnej skórze… a właściwie włosach. Jeżeli mamy problem z przetłuszczaniem od nasady, to najlepiej myć włosy tylko przy skórze głowy. Na długości włosów niech umyje je spływająca piana.
  • Prozaiczna czynność, jaką jest suszenie włosów ręcznikiem, też może mieć niebagatelny wpływ na włosy. Nie ugniatajmy włosów intensywnie, a delikatnie. Ręcznik frotte warto wymienić na bawełniany lub fizelinowy albo użyć bawełnianej koszulki.
  • W ciepłe dni oraz w okresie grzewczym nasze włosy oddają wilgoć suchemu powietrzu. Zabezpieczajmy je wtedy olejami.
  • Tapirowanie i lakierowanie sprzyja puszeniu się pasm a dodatkowo niszczy włosy.
  • Humektanty w dużej ilości mogą powodować puszenie zamiast wygładzać włosy. Należy się w takim wypadku przestawić na odżywki emolientowe.

Co byście dopisały do tej listy?

Obrazek pochodzi z serwisu flickr.com

Martyna Gruss

Martyna Gruss

Martyna to wytrawna blogerka, która pisze o kosmetykach od lat. Na blogu StrefaUrody.pl od samego początku - głównie zajmuje się przepisami DIY oraz tematyką około włosową.

http://testujeiopiniuje.blogspot.com
Martyna Gruss