Dlaczego i jak robić masaż ciała

15.01.2015

W dzisiejszym wpisie opowiem wam o tym, dlaczego warto robić masaż ciała. I wcale nie musimy odwiedzać profesjonalnego gabinetu masażu. Wystarczą dłonie naszego partnera i magiczny olejek.

Jakie korzyści dla naszego ciała niesie masaż?

  • To bardzo dobry sposób na cellulit. Taką formę masażu możemy wykonać nawet same.  Wystarczy nałożyć na dłonie olejek i masować okolice ciała, w których najczęściej pojawia się cellulit (np.uda). Taki masaż wykonujemy kolistymi ruchami od dołu ku górze. Regularnie wykonywany przynosi efekty. Jak dokładnie wykonać masaż antycellulitowy, pokazuje ten film.
  • Peeling to również forma masażu. Masaż peelingiem ujędrnia i wygładza ciała. W dodatku ma również działanie antycellulitowe.
  • Masaż rękawicą to kolejny rodzaj masażu, który działa na naszą skórę ujędrniająco. Wystarczy, że pod prysznic zabierzemy ze sobą gabkę lub rękawicę do masażu, a skóra stanie się gładsza i bardziej jędrna.
  • Masaż to relaks przed snem. Taki masaż znacznie poprawia jakość snu. Wystarczy, że uśmiechniemy się do naszego partnera, a on pozwoli nam się odprężyć i zrobi nam masaż.
  • Masaż piersi to kolejny rodzaj masażu, który sprzyja kondycji naszej skóry i ujędrnia piersi. Do tego typu masażu warto wykorzystać kosmetyki ujędrniające do biustu. Niektówrzy nawet uważają, że taki masaż powiększa piersi. Ponadto regularny masaż piersi to także forma samokontroli. Znając dokładnie nasze piersi szybko wykryjemy ewentualne niepokojące zmiany.

Prawidłowy masaż biustu

 

Wybrane kosmetyki i narzędzia przydatne do robienia masażu

masaz masaz1 masaz2 masaz3

 

Źródło zdjęcia głównego: Flickr.com