Dlaczego warto olejować włosy? Czy olejowanie ma jakieś wady?

02.06.2015

Jeżeli jeszcze nie przekonaliśmy cię do olejowania,  to z przyjemnością przedstawimy ci dzisiaj wiele plusów, jakie daje regularne nakładanie oleju na włosy.

Plusy z olejowania włosów:

  •  porządna dawka nawilżenia – oleje są dobrymi emolientami; substancjami natłuszczającymi, które pokrywają włosy filmem chroniącym przed odparowaniem wody i innymi czynnikami niszczącymi: wiatrem, słońcem, klimatyzowanym powietrzem, morzem
  • wzmocnienie włosów
  • mniej rozdwojonych końcówek
  • dostarczenie włosom wielu witamin i minerałów
  • włosy bardziej gładkie, sprężyste, mięsiste i pełne blasku
  • zmniejszone wypadanie włosów
  • łatwiejsze rozczesywanie (włosy mniej się plączą)
  • ochrona włosów farbowanych przed utratą koloru i blasku
  • wzmocnienie i podkreślenie skrętu loków przy kręconych włosach
  • regulacja wydzielania sebum (przy odpowiednio dobranym oleju)

Czy olejowanie ma jakieś wady?

Należy wspomnieć tu o jednej kwestii – najważniejszy jest dobór oleju. Nieodpowiedni olej może lekko przesuszać i sprawić, że włosy będą bardziej napuszone. W takim przypadku  lepiej go zmienić. Olejowanie skóry głowy również nie każdemu służy – może się to objawić wypadaniem włosów. Warto wtedy olejować tylko same włosy na długości. Warto wziąć pod uwagę to, że niektóre oleje mogą naturalnie przyciemnić nasze włosy – rycynowy, amla, brahmi, z orzecha włoskiego. Te z nas, które nie chcą efektu przyciemnienia, powinny wybrać inne oleje.

Nie masz aktualnie żadnego oleju kosmetycznego? Nie przejmuj się! Możesz zacząć swoją przygodę ze zwykłym olejem kuchennym – słonecznikowym, rzepakowym czy oliwą z oliwek. Pamiętaj jednak, że najlepsze oleje to te nierafinowane, tłoczone na zimno. Z tego względu oleje kuchenne są uboższe w wartości odżywcze, ale na początek na pewno będą dobre.

Naprawdę warto dać szansę olejkom i sprawdzić ich działanie na własnych włosach.  Przy odpowiedniej systematyczności efekty potrafią być zachwycające.

A dla tych, którzy nie chcą zastanawiać się nad doborem odpowiedniego olejku, producenci kosmetyków wychodzą naprzeciw, proponując kosmetyki do włosów o różnej zawartości naturalnych olejków pielęgnacyjnych. Warto się z nimi zapoznać.

Przykłady kosmetyków do włosów z olejkami

Źródło obrazka głównego: flickr.com

Martyna Gruss

Martyna Gruss

Martyna to wytrawna blogerka, która pisze o kosmetykach od lat. Na blogu StrefaUrody.pl od samego początku - głównie zajmuje się przepisami DIY oraz tematyką około włosową.

http://testujeiopiniuje.blogspot.com
Martyna Gruss