Depilacja ciała oraz produkty niezbędne podczas domowej depilacji

28.07.2016

Kobiety w dzisiejszych czasach, a coraz częściej także mężczyźni, nie wyobrażają sobie życia bez depilacji. Depilujemy ciało nie tylko ze względów estetycznych, ale również dlatego, że gładka skóra bez zbędnego owłosienia wygląda atrakcyjniej.

Jakie części ciała możemy depilować?

  • twarz
  • pachy
  • ręce
  • klatka piersiowa
  • plecy
  • okolice intymne
  • nogi

Jak depilujemy?

Depilacja, czyli usuwanie owłośnienia ciała poprzez wyrywanie go, jakkolwiek złowieszczo by nie brzmiało, ma wielu zwolenników. Każdy jednak wybiera sposób depilacji taki, jaki mu najbardziej odpowiada.

 

Mechaniczne usuwanie włosów

To najprostsze rozwiązanie, a także najtańsze, dlatego najwięcej osób stosuje właśnie ten typ depilacji.

Coraz więcej zwolenników zdobywa depilacja woskiem, choć golenie jest nadal najpopularniejszym sposobem usuwania włosków.

dep_1

Niektórzy, zainspirowani zabiegami w salonach kosmetycznych i nowinkami kosmetycznymi, stosują pasty cukrowe czy nitkowanie.

Wiele z nas posiada w domu depilator. Bardzo często jednak to urządzenie nadal kojarzy się z bólem i czasochłonnym zabiegiem, zatem ląduje… w szafie i czeka tam na “lepsze czasy”.

Metody chemiczne i laserowe

 

Pianki, kremy, żele do depilacji – to chemiczne metody depilacji o większej trwałości, niż golenie. Ma zwolenników wśród osób, które chcą osiągnąć trwalsze efekty niż po goleniu, jednak są zbyt wrażliwe na ból, by sięgnąć po depilator czy plastry.

 

Ze względu na coraz większą dostępność, jak i coraz niższe ceny, coraz więcej kobiet decyduje się na zabiegi depilacji laserowej. Zarówno depilacja IPL ( Intense Pulsed Light) jak i ELOS ( Electro-Optical Synergy) ma swoje zwolenniczki.

Miejsce i czas

Zabiegom depilacji możemy poddawać się w domu bądź w gabinetach kosmetycznych. W domu zazwyczaj sięgamy po zwykłe maszynki do golenia, gdyż jest to najprostsza i najszybsza metoda usuwania owłosienia. Podczas depilacji maszynką niezbędny będzie również żel, pianka bądź balsam ułatwiający golenie.

Wybór żeli do golenia dla kobiet jest dość spory. Zawierają one w składzie ekstrakty roślinne, które łagodzą podrażnienia spowodowanie podczas golenia.

Bic Żel do golenia dla kobiet BIC SOLEIL 150ml Joanna Sensual Żel do golenia dla kobiet 200ml 

Na rynku dostępne są również specjalne kremy do usuwania zbędnego owłosienia, wosk na ciepło oraz plastry z woskiem.

Joanna Sensual Plastry do depilacji twarzy Argan 1op.(12szt) Bielenda Vanity Laser Expert Krem do depilacji bikini 100mlTanita Plastry do depilacji ciała miodowe 1 op.-12szt

Po wszystkich tych zabiegach warto sięgnąć po preparaty łągodzące, a także opóźniające odrastanie włosków, by cieszyć się piękną gładką skórą jeszcze dłużej!

depi_joa

 

Mariola Wilk

Mariola Wilk

Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki cudownych dzieci. Autorka wielu tekstów z zakresu pielęgnacji ciała, urody, zdrowia, pielęgnacji dzieci.
Pasjonatka branży beauty, testerka kosmetyków, blogerka z 5-letnim stażem. Prowadzi blogi beauty oraz parentingowy.

http://www.mariolawilk.pl
Mariola Wilk