Czego unikać w kosmetykach do higieny intymnej

14.03.2015
Autor:

Okolice intymne wymagają szczególnej pielęgnacji – producenci zapewniają, że ich kosmetyki są hipoalergiczne, ale w składzie niejednokrotnie możemy dopatrzeć się składników, które nie powinny się tam znaleźć.

Czego zatem unikać?

SLS/SLES powodują przesuszenie skóry, pozbawiając naturalnej bariery lipidowej. Często powoduje podrażnienia i jest przyczyną świądu i wysypki.

FORMALDEHYD ma silne działanie alergenne, może powodować zaburzenia czynności gruczołów łojowych i hormonalnych, dlatego bezwzględnie należy go unikać w okresie ciąży i laktacji.

PARABENY mają działanie grzybo i bakteriobójcze, dlatego niekorzystnie wpływają na naturalną florę bakteryjną okolic intymnych. Wykazują działanie estrogenne oraz są alergenne.

Oczywiście znajdą się osoby, którym te składniki nie zaszkodzą – natomiast na rynku jest ogromny wybór bezpiecznych kosmetyków do higieny intymnej – i te wybierajmy.

wkuferku

Prywatnie zakochana Żona i pracująca Mama dwóch Córeczek.
Z natury jestem niepoprawną romantyczką, która lubi znaleźć czas na czytanie, otulona zapachami świec i wosków,w towarzystwie dobrego czerwonego wina.
Pasję do pisania z zamiłowaniem do kosmetyków łączę na swoim blogu.

http://wkuferku.blogspot.com/

wkuferku - ostatnie wpisy (see all)