Czapka a nasza fryzura

10.11.2015

Nadchodzą chłodne dni. I jak już to bywa w tą jesienną i zimową porą – czapka musi być! Jest ona dodatkiem do naszych stylizacji; potrafi wykończyć cały strój. Jeśli posiadamy dłuższe włosy, to mimo wszystko nie chowamy ich całkowicie pod nakryciem głowy, lecz najczęściej swobodnie spod niego wystają.

Dziś chciałabym wam zaproponować kilka fryzur pod czapkę. Nie musimy przecież zostawać przy samych rozpuszczonych i tylko przeczesanych włosach – warto pokombinować i zrobić ładne upięcie. Z czapką jest jeszcze jeden problem. Nosimy ją tylko na dworze, w pomieszczeniach ją raczej ściągamy, a wtedy włosy lubią się elektryzować i opadać… Na to też spróbujemy coś poradzić!

Przede wszystkim warto pamiętać, by włosy przed wyjściem na mróz były dobrze wysuszone! Warto suszyć też włosy głową w dół, dzięki czemu uzyskamy dodatkową objętość. Jeśli dopiero zastanawiacie się nad zakupem czapki, to wybierajcie te z naturalnych materiałów, które nie uciskają i nie ściskają włosów, a przede wszystkim głowy. Koniecznie musimy nakładać na włosy odżywkę  lub maskę, która je nawilży. Warto używać też pianek, które zwiększą objętość włosów, a omijać te, które mocno sklejają włosy.

źródło: www.handsomemen.pl

Włosy rozpuszczone

Oczywiście podstawową fryzurą do czapki są proste włosy. Warto używać prostownicy z funkcją jonizacji. Funkcja ta zapobiega elektryzowaniu się włosa. Jest to wskazane szczególnie przy noszeniu na głowie czapki. Warto także pamiętać o kosmetykach nawilżających, by włosy były gładkie i nie odstawały w każdą stronę.

źródło: kobieta.onet.pl

Loki i fale

Kolejna propozycja to loki i fale. Jak je wykonać, pisałam już tutaj. Warto je utrwalić lakierem do włosów. Niestety, ubieranie i ściąganie czapki może nam po prostu zniszczyć fryzurę, a loki staną się oklapłe i zaczną się prostować. Polecam robienie loków i fal od połowy głowy – wtedy proste włosy zostaną pod czapką i kiedy ją ściągniemy fryzura będzie się prezentować znacznie lepiej.

źródło : www.pinterest.com

Luźne kosmyki i plecionki

Luźny warkocz i zakręcone krótsze włosy wystające spod czapki – jest to dość łatwa fryzurka, gdzie możemy sobie pozwolić na odrobinę nieładu. Możemy zrobić zwykły klasyczny warkocz lub kłosa. Można też się skusić na warkocz, który pokazałam w tym tutorialu. Włosy pod czapką możemy albo schować, albo powyciągać drobne kosmyki. Jeśli macie problem z elektryzującymi się włosami, warto je pospinać. Fryzura jest bardzo dziewczęca.

Kok

Tak jak wspomniałam wyżej, jeśli borykacie się z bardzo elektryzującymi włosami, warto je spiąć w jakiś kok.  Nie musimy też chować wszystkich włosów pod czapkę. Możemy powyciągać kosmyki i poprzekładać je delikatnie. Taki sposób na czapkę będzie pasował osobom z włosami falującymi się.

Kombinujcie, twórzcie i sprawdzajcie, w czym wyglądacie najlepiej. Nie zapomnijcie jednak o odpowiednich kosmetykach. W chłodne dni należy mocno nawilżać włosy. Warto też je podciąć, by wyglądały zdrowo.

Aleksandra K.

Aleksandra K.

Urodziłam się w Świętochłowicach 21 lat temu.Jestem osobą, która posiada wiele zainteresowań i Hobby. Od najmłodszych lat byłam dość ruchliwym i gadatliwym dzieckiem. Tak więc taniec, sport zawsze gdzieś tam mi towarzyszył. Więcej uwagi jednak poświęcam śpiewaniu. Od pięciu lat uczęszczam na koło wokalne w mdku i coraz częściej biorę udział w różnych konkursach - kto wie może kiedyś zobaczycie mnie w xfaktorze? :)
Od dwóch lat uczęszczam też na kółko musicalowe i muszę wam powiedzieć, że na prawdę jest ciekawie!W mdku zaliczyłam także kółko gitarowe - uczyłam się pociągać za struny dwa lata.
Uwielbiam pisać, interesuje sie modą, kosmetykami i pielęgnacją włosów.
Z czym wiąże przyszłość? Z moją największą pasją z fotografią! Aktualnie jestem na kursie zawodowym i jestem bardzo zadowolona! Trzymajcie za mnie kciuki! Może to właśnie Tobie będę miałą przyjemność kiedyś zrobić zdjęcie?
http://krajewska.tumblr.com/ - moje portfolio.

http://zyciowa-salatka.blogspot.com/
Aleksandra K.

Aleksandra K. - ostatnie wpisy (see all)