Co zrobić, aby nasze włosy szybciej rosły

25.06.2015

Włosy rosną około 1 cm miesięcznie. Ale co robić kiedy standardowo rosną mniej? Albo po prostu chcemy “napędzić” porost? Przeczytajcie nasze rady.

 1. Warto masować skórę głowy ciepłymi olejkami raz w tygodniu.
  pw1
 2. Jeżeli używasz suszarki, to nie susz włosów do końca. Przy ograniczeniu suszenia włosy zaczną lepiej rosnąć, a przy okazji zmniejsza się ilość zniszczeń i splątanych włosów.
 3. Olej palmowy jest doskonałym źródłem tokotrienoli, które zapewniają nieustanny porost włosów. Warto raz w tygodniu zaolejować nim włosy włącznie ze skalpem i pozostawić na 10 minut.
 4. Pod żadnym pozorem nie śpij w warkoczu, koku czy kucyku! Splączesz włosy i spowodujesz zniszczenia, przez co wyrwiesz je.
 5. Podcinaj końcówki co najmniej co 2-3 miesiące, chyba że wymagają tego częściej.
 6. Zrób maseczkę z białek jajek – odżywi ona włosy i przywróci blask.
 7. Zadbaj o włosy, kiedy śpisz! Zmień poszewki na jedwabne, które są bardziej subtelne dla włosów niż bawełniane.
 8. Czesz delikatnie, nie musisz tego robić 20 razy w ciągu dnia. Czesanie stymuluje mikrokrążenie w skórze głowy, co odżywia cebulki włosów i zapewnia swobodny wzrost włosa. Używaj szczotek delikatnych dla Twoich włosów.
  pw2
 9. Nie czesz mokrych włosów.
 10. Cebula? Nie tylko dobra w kuchni. Zagotuj w wodzie kilka cebul i tej wody użyj do płukania włosów. Nie pozostawia na włosach nieprzyjemnego zapachu.
 11. Ziemniak nie tylko do obiadu. To bogactwo witamin A, C i B, które odpowiedzialne są za porost włosów. Pozostaw wodę, w której gotowały się ziemniaki i wykorzystaj jako płukankę.

Znałyście wszystkie sposoby? A może macie swój magiczny sposób?

Źródło obrazka: flickr.com

Martyna Gruss

Martyna Gruss

Martyna to wytrawna blogerka, która pisze o kosmetykach od lat. Na blogu StrefaUrody.pl od samego początku - głównie zajmuje się przepisami DIY oraz tematyką około włosową.

http://testujeiopiniuje.blogspot.com
Martyna Gruss