pielęgnacja skóry mieszanej

Cera mieszana

01.12.2016

Pielęgnacja skóry mieszanej

Cera mieszana jest niezwykle trudną cerą w pielęgnacji. Jest to połączenie cery suchej i cery tłustej, których pielęgnacja jest różna.

Na początku warto określić, które partie skóry są suche, a które tłuste. Dzięki temu pielęgnacja skóry mieszanej będzie skuteczna, ponieważ będziemy widzieli, które partie skóry nawilżać, a które oczyszczać.

Tłuste partie skóry to zazwyczaj „strefa T”. Jest to czoło, nos oraz broda.

W tych partiach skóra błyszczy się, przetłuszcza, występują na niej niedoskonałości w postaci pryszczy, zaskórników, a także widoczne pory.

Suche partie skóry występują poza strefą T. Zazwyczaj są to policzki oraz część czoła. Suche partie skóry często potrafimy rozpoznać, gdyż po umyciu odczuwamy w tych miejscach nieprzyjemne napięcie skóry.

W przypadku pielęgnacji cery mieszanej warto sięgnąć po kosmetyki nawilżające, którymi pielęgnuje się zarówno partie tłuste jak i suche. Kosmetyki do cery mieszanej to bardzo dobre rozwiązanie, by nie kupować dwóch rodzai kremów na suche i tłuste partie.

W przypadku tej cery sprawdzą się maski typu pell-off, które oczyszczą skórę z zanieczyszczeń. W przypadku tej cery sprawdzą się również maseczki nawilżające.

Mariola Wilk

Mariola Wilk

Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki cudownych dzieci. Autorka wielu tekstów z zakresu pielęgnacji ciała, urody, zdrowia, pielęgnacji dzieci.
Pasjonatka branży beauty, testerka kosmetyków, blogerka z 5-letnim stażem. Prowadzi blogi beauty oraz parentingowy.

http://www.mariolawilk.pl
Mariola Wilk