Balsam do ciała w kostce i olejek do masażu – zrób to sama! (DIY)

03.03.2017

Balsam do ciała w kostce to niezwykle wygodny kosmetyk. Nie potrzebuje słoiczków i butelek – wystarczy go zabezpieczyć przed wysychaniem w dowolny sposób. Dodatkowo kosmetyk zrobiony samodzielnie na pewno sprawi Ci frajdę. Zobacz, jakie to proste!

Balsam do ciała w kostce

Aby wykonać taki balsam, potrzebujesz:

  • 30 g masła kakaowego
  • 2 łyżeczki wybranego oleju
  • kilka kropli oleju eterycznego
  • opcjonalnie złoty pigment – aby otrzymać wersję rozświetlającą balsamu w kostce

Wykonanie:

Masło kakaowe topimy. Dodajemy resztę składników i dokładnie mieszamy. Przelewamy do silikonowej formy i czekamy, aż zastygnie. PO kilku godzinach możemy się już nacierać :-)

Olejek do masażu

Olejek do masażu powinien znajdować się w każdym domu. To kosmetyk, który ułatwia masaż relaksacyjny na wiele sposobów: poprzez zniwelowanie tarcia skóry o skórę, przyjemną konsystencję oraz odpowiednio dobrany zapach. A przy tym jest bardzo łatwy do wykonania.

Potrzebne Ci będą:

  • 100 ml oleju migdałowego
  • kilka kropli ulubionego olejku eterycznego

Wykonanie:

Wymieszać porządnie i przelać do ozdobnej buteleczki. I już :-) Przyjemnych sesji domowego masażu!

Kosmetyki ręcznie wykonane to nie tylko funkcjonalny gadżet. Dostarczają dużo więcej przyjemności podczas stosowania, ale także podczas ich wykonywania. Nie tylko dobór składników i proces tworzenia mają tu znaczenie. Wybór odpowiedniego opakowania, być może naniesienie własnych zdobień – to daje dużo frajdy oraz satysfakcji. Aż chce się robić i robić, jeszcze i jeszcze! Po więcej zapraszamy do działu DIY na naszym blogu!

 

Źródło zdjęcia w tekście: Pixabay
Ź
ródło zdjęcia w głównego: Pixabay

Martyna Gruss

Martyna Gruss

Martyna to wytrawna blogerka, która pisze o kosmetykach od lat. Na blogu StrefaUrody.pl od samego początku - głównie zajmuje się przepisami DIY oraz tematyką około włosową.

http://testujeiopiniuje.blogspot.com
Martyna Gruss